SMR5474J50J04L16.5CBULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SMR5474J50J04L16.5CBULK
SMR5474J50J04L16.5CBULK
型号
SMR5474J50J04L16.5CBULK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.47UF 5% 50VDC RADIAL
数据表
SMR5474J50J04L16.5CBULK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SMR5474J50J04L16.5CBULK
内容 *
    SMR5474J50J04L16.5CBULK 规格
    SeriesSMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance0.47 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.197" W (7.20mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
    Voltage Rating - AC30V
    Voltage Rating - DC50V
    Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C