SMR5103J63J01L16.5CBULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SMR5103J63J01L16.5CBULK
SMR5103J63J01L16.5CBULK
型号
SMR5103J63J01L16.5CBULK
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RADIAL
数据表
SMR5103J63J01L16.5CBULK.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SMR5103J63J01L16.5CBULK
内容 *
    SMR5103J63J01L16.5CBULK 规格
    SeriesSMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C