SMDTD04100VA00KR00
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SMDTD04100VA00KR00
SMDTD04100VA00KR00
型号
SMDTD04100VA00KR00
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 100VDC 4030
数据表
SMDTD04100VA00KR00.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SMDTD04100VA00KR00
内容 *
    SMDTD04100VA00KR00 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationSolder Pads
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case4030 (10276 Metric)
    Size / Dimension0.402" L x 0.299" W (10.20mm x 7.60mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.209" (5.30mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C