SFP44T25J384B-00DU
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SFP44T25J384B-00DU
SFP44T25J384B-00DU
型号
SFP44T25J384B-00DU
品牌
描述
CAP FILM 25UF 5% 440VAC RADIAL
数据表
SFP44T25J384B-00DU.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SFP44T25J384B-00DU
内容 *
    SFP44T25J384B-00DU 规格
    SeriesSF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance25 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.870" Dia (47.50mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)3.960" (100.58mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C