SFP37T7.5K238B-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SFP37T7.5K238B-F
SFP37T7.5K238B-F
型号
SFP37T7.5K238B-F
品牌
描述
CAP FILM 7.5UF 10% 370VAC RADIAL
数据表
SFP37T7.5K238B-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SFP37T7.5K238B-F
内容 *
    SFP37T7.5K238B-F 规格
    SeriesSF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance7.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.870" Dia (47.50mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC370V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.500" (63.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C