SFA66T10K475B-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SFA66T10K475B-F
SFA66T10K475B-F
型号
SFA66T10K475B-F
品牌
描述
CAP FILM 10UF 10% 660VAC RADIAL
数据表
SFA66T10K475B-F.pdf
交付服务
SFA66T10K475B-F
内容 *
    SFA66T10K475B-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC660V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)4.870" (123.70mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C