SFA44T12.5J388B-00DU
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SFA44T12.5J388B-00DU
SFA44T12.5J388B-00DU
型号
SFA44T12.5J388B-00DU
品牌
描述
CAP FILM 12.5UF 5% 440VAC RADIAL
数据表
SFA44T12.5J388B-00DU.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SFA44T12.5J388B-00DU
内容 *
    SFA44T12.5J388B-00DU 规格
    SeriesSF
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance12.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect, Disconnect
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)4.000" (101.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C