SCD205K122A3Z25-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
SCD205K122A3Z25-F
SCD205K122A3Z25-F
型号
SCD205K122A3Z25-F
品牌
描述
CAP FILM 2UF 10% 1.2KVDC SCREW
数据表
SCD205K122A3Z25-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
SCD205K122A3Z25-F
内容 *
    SCD205K122A3Z25-F 规格
    SeriesSCD
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2 µF
    Part StatusActive
    TerminationScrew Terminals
    ApplicationsSnubber
    Lead Spacing1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRectangular Box
    Size / Dimension2.224" L x 1.827" W (56.50mm x 46.40mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC580V
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)1.976" (50.20mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4 mOhms