R82EC1100Z350K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R82EC1100Z350K
R82EC1100Z350K
型号
R82EC1100Z350K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 1000PF 10% 100VDC RAD
数据表
R82EC1100Z350K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R82EC1100Z350K
内容 *
    R82EC1100Z350K 规格
    SeriesR82
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C