R76QF11504000K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R76QF11504000K
R76QF11504000K
型号
R76QF11504000K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 1500PF 10% 1KVDC RADIAL
数据表
R76QF11504000K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R76QF11504000K
内容 *
    R76QF11504000K 规格
    SeriesR76
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1500 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC600V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 110°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)1.273 Ohms