R76MN333050H3J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R76MN333050H3J
R76MN333050H3J
型号
R76MN333050H3J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RAD
数据表
R76MN333050H3J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R76MN333050H3J
内容 *
    R76MN333050H3J 规格
    SeriesR76
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.673" (17.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)8 mOhms