R75QI247050H0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75QI247050H0J
R75QI247050H0J
型号
R75QI247050H0J
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL
数据表
R75QI247050H0J.pdf
交付服务
R75QI247050H0J
内容 *
    R75QI247050H0J 规格
    SeriesR75H
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.535" (13.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)23.7 mOhms