R75PI312050H3J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75PI312050H3J
R75PI312050H3J
型号
R75PI312050H3J
描述
CAP FILM 0.12UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
R75PI312050H3J.pdf
交付服务
R75PI312050H3J
内容 *
    R75PI312050H3J 规格
    SeriesR75H
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.12 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.535" (13.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)13.3 mOhms