R75PD1330Z340J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75PD1330Z340J
R75PD1330Z340J
型号
R75PD1330Z340J
描述
CAP FILM 3300PF 5% 630VDC RADIAL
数据表
R75PD1330Z340J.pdf
交付服务
R75PD1330Z340J
内容 *
    R75PD1330Z340J 规格
    SeriesR75
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance3300 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C