R75MR41504030J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75MR41504030J
R75MR41504030J
型号
R75MR41504030J
描述
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
R75MR41504030J.pdf
交付服务
R75MR41504030J
内容 *
    R75MR41504030J 规格
    SeriesR75
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC220V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.870" (22.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C