R75MD2470Z3B0J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75MD2470Z3B0J
R75MD2470Z3B0J
型号
R75MD2470Z3B0J
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
数据表
R75MD2470Z3B0J.pdf
交付服务
R75MD2470Z3B0J
内容 *
    R75MD2470Z3B0J 规格
    SeriesR75
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.047 µF
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.417" (10.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)23.7 mOhms