R75IN41504040J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75IN41504040J
R75IN41504040J
型号
R75IN41504040J
描述
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
R75IN41504040J.pdf
交付服务
R75IN41504040J
内容 *
    R75IN41504040J 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.5 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.732" (18.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C