R75IN33305030J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75IN33305030J
R75IN33305030J
型号
R75IN33305030J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
R75IN33305030J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R75IN33305030J
内容 *
    R75IN33305030J 规格
    SeriesR75
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.594" (15.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)9.6 mOhms