R75IF23304000J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75IF23304000J
R75IF23304000J
型号
R75IF23304000J
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
数据表
R75IF23304000J.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R75IF23304000J
内容 *
    R75IF23304000J 规格
    SeriesR75
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.033 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C