R75GN41004000J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R75GN41004000J
R75GN41004000J
型号
R75GN41004000J
描述
CAP FILM 1UF 5% 160VDC RADIAL
数据表
R75GN41004000J.pdf
交付服务
R75GN41004000J
内容 *
    R75GN41004000J 规格
    SeriesR75
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC90V
    Voltage Rating - DC160V
    Height - Seated (Max)0.634" (16.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C