R71XR510050H0K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R71XR510050H0K
R71XR510050H0K
型号
R71XR510050H0K
描述
FILM, RADIAL, PULSE, SINGLE META
数据表
R71XR510050H0K.pdf
交付服务
R71XR510050H0K
内容 *
    R71XR510050H0K 规格
    SeriesR71H
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency; High Pulse, DV/DT; Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC450V
    Height - Seated (Max)1.106" (28.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)10 mOhms