R71PR42204000K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R71PR42204000K
R71PR42204000K
型号
R71PR42204000K
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
R71PR42204000K.pdf
交付服务
R71PR42204000K
内容 *
    R71PR42204000K 规格
    SeriesR71
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Power Factor Correction (PFC)
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.106" (28.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C