R60QF11504001K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R60QF11504001K
R60QF11504001K
型号
R60QF11504001K
描述
CAP FILM 1500PF 10% 1KVDC RADIAL
数据表
R60QF11504001K.pdf
交付服务
R60QF11504001K
内容 *
    R60QF11504001K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1500 pF
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C