R60GI41004030K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R60GI41004030K
R60GI41004030K
型号
R60GI41004030K
描述
CAP FILM 1UF 10% 160VDC RADIAL
数据表
R60GI41004030K.pdf
交付服务
R60GI41004030K
内容 *
    R60GI41004030K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC90V
    Voltage Rating - DC160V
    Height - Seated (Max)0.535" (13.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C