R60EI422040L0K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R60EI422040L0K
R60EI422040L0K
型号
R60EI422040L0K
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
R60EI422040L0K.pdf
交付服务
R60EI422040L0K
内容 *
    R60EI422040L0K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.496" (12.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C