R60DI44704030K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R60DI44704030K
R60DI44704030K
型号
R60DI44704030K
描述
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL
数据表
R60DI44704030K.pdf
交付服务
R60DI44704030K
内容 *
    R60DI44704030K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance4.7 µF
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.575" (14.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C