R60DI43304030K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R60DI43304030K
R60DI43304030K
型号
R60DI43304030K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL
数据表
R60DI43304030K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R60DI43304030K
内容 *
    R60DI43304030K 规格
    SeriesR60
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3.3 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.535" (13.60mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C