R533W518050P0K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R533W518050P0K
R533W518050P0K
型号
R533W518050P0K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 18UF 10% 630VDC RADIAL
数据表
R533W518050P0K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R533W518050P0K
内容 *
    R533W518050P0K 规格
    SeriesR53
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance18 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.783" (45.30mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C