R474I21005001K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R474I21005001K
R474I21005001K
型号
R474I21005001K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD
数据表
R474I21005001K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R474I21005001K
内容 *
    R474I21005001K 规格
    SeriesR47
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.437" (11.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C