R46KW447040P1M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R46KW447040P1M
R46KW447040P1M
型号
R46KW447040P1M
描述
CAP FILM 4.7UF 20% 560VDC RADIAL
数据表
R46KW447040P1M.pdf
交付服务
R46KW447040P1M
内容 *
    R46KW447040P1M 规格
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance4.7 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC560V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C