R46KN410040H1M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R46KN410040H1M
R46KN410040H1M
型号
R46KN410040H1M
描述
CAP FILM 1UF 20% 560VDC RADIAL
数据表
R46KN410040H1M.pdf
交付服务
R46KN410040H1M
内容 *
    R46KN410040H1M 规格
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance1 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.512" W (26.50mm x 13.00mm)
    Voltage Rating - DC560V
    Height - Seated (Max)0.791" (20.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C