R46KN347000M1K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R46KN347000M1K
R46KN347000M1K
型号
R46KN347000M1K
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 560VDC RAD
数据表
R46KN347000M1K.pdf
交付服务
R46KN347000M1K
内容 *
    R46KN347000M1K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
    Voltage Rating - DC560V
    Height - Seated (Max)0.634" (16.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C