R46KF310000M1M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R46KF310000M1M
R46KF310000M1M
型号
R46KF310000M1M
描述
CAP FILM 0.1UF 20% 560VDC RADIAL
数据表
R46KF310000M1M.pdf
交付服务
R46KF310000M1M
内容 *
    R46KF310000M1M 规格
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.1 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC275V
    Voltage Rating - DC560V
    Height - Seated (Max)0.476" (12.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C