R463R422040M1M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R463R422040M1M
R463R422040M1M
型号
R463R422040M1M
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 2.2UF 20% 630VDC RADIAL
数据表
R463R422040M1M.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R463R422040M1M
内容 *
    R463R422040M1M 规格
    SeriesR46
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)1.106" (28.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C