R463R410040M1K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R463R410040M1K
R463R410040M1K
型号
R463R410040M1K
描述
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RAD
数据表
R463R410040M1K.pdf
交付服务
R463R410040M1K
内容 *
    R463R410040M1K 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.791" (20.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C