R463I315000H1M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R463I315000H1M
R463I315000H1M
型号
R463I315000H1M
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.15UF 20% 630VDC RAD
数据表
R463I315000H1M.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R463I315000H1M
内容 *
    R463I315000H1M 规格
    SeriesR46
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC310V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.535" (13.60mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C