R413R32200000M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R413R32200000M
R413R32200000M
型号
R413R32200000M
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL
数据表
R413R32200000M.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R413R32200000M
内容 *
    R413R32200000M 规格
    SeriesR41
    RoHSRoHS
    RatingsX1, Y2
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C