R413F11000000K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
R413F11000000K
R413F11000000K
型号
R413F11000000K
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 1000PF 10% 1KVDC RAD
数据表
R413F11000000K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
R413F11000000K
内容 *
    R413F11000000K 规格
    SeriesR41
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200, X1, Y2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)0.358" (9.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C