PHE450MK3390JR05
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
PHE450MK3390JR05
PHE450MK3390JR05
型号
PHE450MK3390JR05
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 390PF 5% 630VDC RADIAL
数据表
PHE450MK3390JR05.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
PHE450MK3390JR05
内容 *
    PHE450MK3390JR05 规格
    SeriesPHE450
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance390 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C