PHE448SB3220JR06
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
PHE448SB3220JR06
PHE448SB3220JR06
型号
PHE448SB3220JR06
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 220PF 5% 2KVDC RADIAL
数据表
PHE448SB3220JR06.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
PHE448SB3220JR06
内容 *
    PHE448SB3220JR06 规格
    SeriesPHE448
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC700V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C