PFR5152J63J11L4BULK
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
PFR5152J63J11L4BULK
PFR5152J63J11L4BULK
型号
PFR5152J63J11L4BULK
描述
CAP FILM 1500PF 5% 63VDC RADIAL
数据表
PFR5152J63J11L4BULK.pdf
交付服务
PFR5152J63J11L4BULK
内容 *
    PFR5152J63J11L4BULK 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1500 pF
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C