P295BQ392M500A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
P295BQ392M500A
P295BQ392M500A
型号
P295BQ392M500A
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 3900PF 20% 500VAC RAD
数据表
P295BQ392M500A.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
P295BQ392M500A
内容 *
    P295BQ392M500A 规格
    SeriesP295
    RoHSRoHS
    RatingsY1
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance3900 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPaper, Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 115°C