P278SJ333M480A
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
P278SJ333M480A
P278SJ333M480A
型号
P278SJ333M480A
品牌
KEMET
描述
CAP FILM 0.033UF 20% 480VAC RAD
数据表
P278SJ333M480A.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
P278SJ333M480A
内容 *
    P278SJ333M480A 规格
    SeriesP278
    RoHSRoHS
    RatingsX1
    Features-
    Tolerance±20%
    Capacitance0.033 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.063" L x 0.315" W (27.00mm x 8.00mm)
    Dielectric MaterialPaper, Metallized
    Voltage Rating - AC480V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C