OTBH105KNPIR-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
OTBH105KNPIR-F
OTBH105KNPIR-F
型号
OTBH105KNPIR-F
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 1.5KVDC RADIAL
数据表
OTBH105KNPIR-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
OTBH105KNPIR-F
内容 *
    OTBH105KNPIR-F 规格
    SeriesOTB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationSolder Lug
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; Motor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount, Requires Holder/Bracket
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
    Dielectric MaterialPaper, Metallized
    Voltage Rating - AC660V
    Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
    Height - Seated (Max)2.250" (57.15mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C