MRRC370V4
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MRRC370V4
MRRC370V4
型号
MRRC370V4
品牌
描述
CAP FILM 4UF 6% 370VAC RADIAL
数据表
MRRC370V4.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MRRC370V4
内容 *
    MRRC370V4 规格
    SeriesMRRC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±6%
    Capacitance4 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.839" (21.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension1.752" Dia (44.50mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC370V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.000" (50.80mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C