MRC440V3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MRC440V3
MRC440V3
型号
MRC440V3
品牌
描述
CAP FILM 3UF 6% 440VAC RADIAL
数据表
MRC440V3.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MRC440V3
内容 *
    MRC440V3 规格
    SeriesMRC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±6%
    Capacitance3 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)2.252" (57.20mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C