MRC440V2
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MRC440V2
MRC440V2
型号
MRC440V2
品牌
描述
CAP FILM 2UF 6% 440VAC RADIAL
数据表
MRC440V2.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MRC440V2
内容 *
    MRC440V2 规格
    SeriesMRC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±6%
    Capacitance2 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC440V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.630" (41.40mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C