MRC370V4
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MRC370V4
MRC370V4
型号
MRC370V4
品牌
描述
CAP FILM 4UF 6% 370VAC RADIAL
数据表
MRC370V4.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MRC370V4
内容 *
    MRC370V4 规格
    SeriesMRC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±6%
    Capacitance4 µF
    Part StatusActive
    TerminationQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
    ApplicationsMotor Run
    Lead Spacing0.810" (20.57mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC370V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.500" (38.10mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C