MPX336K305R
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MPX336K305R
MPX336K305R
型号
MPX336K305R
品牌
描述
CAP FILM 33UF 10% 305VAC RAD
数据表
MPX336K305R.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MPX336K305R
内容 *
    MPX336K305R 规格
    SeriesMPX
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance33 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.988" (50.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C