MPX225K305H
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
MPX225K305H
MPX225K305H
型号
MPX225K305H
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 305VAC RAD
数据表
MPX225K305H.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
MPX225K305H
内容 *
    MPX225K305H 规格
    SeriesMPX
    RoHSRoHS
    RatingsX2
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC305V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.122" (28.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 110°C